sprężarki
Jak rozróżnić sprężarki?
12 grudnia 2019
kompresor
Co świadczy o złym stanie sprężarki?
6 marca 2020
Pokaż wszystkie

Najlepsza sprężarka do garażu

sprężarka

Sprężone powietrze jest bardzo potrzebne nie tylko w wielu gałęziach przemysłu, lecz także znajduje zastosowanie w garażach samochodowych. Można je uzyskać przy użyciu sprawdzonych sprężarek powietrza. Jakie są istotne cechy tych praktycznych i funkcjonalnych urządzeń?

Na co warto zwracać uwagę przy zakupie kompresora do garażu?

Decydując się na zakup kompresora do użytku domowego, który ma służyć niezawodnie przez szereg długich lat, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Niezwykle ważne są:

– parametry kompresora

– pojemność zbiornika, w którym to gromadzi się sprężone powietrze. Minimalny zbiornik powinien mieć pojemność 25 litów, ale urządzenie o pojemności 50 litrów zapewnia dużo stabilniejszą pracę.

– wydajność – dobry kompresor powinien mieć wydajność w przedziale od 50 do nawet 1000 l/min. Im będzie ona wyższa, tym szybciej będzie wykonywana dana czynność.

– ciśnienie sprężania – dobry kompresor to taki który posiada ciśnienie na poziomie 8 – 10 barów. Mając taki kompresor, można pozwolić sobie na lakierowanie, nakładanie zabezpieczeń antykorozyjnych czy podłączanie klucza udarowego do kół.

– poziom hałasu – ciche urządzenie to takie, które generuje hałas poniżej 80 decybeli. Na rynku można znaleźć takie urządzenia, które generują hałas na poziomie 50 decybeli, czyli w pełni akceptowalne dla ludzkiego ucha.

Dzięki temu funkcjonalnemu urządzeniu można z łatwością nie tylko napompować koła samochodowe, lecz również zasilać wiele narzędzi pneumatycznych niezbędnych przy naprawach, remontach czy sprzątaniu samochodu.

Niezawodne sprężarki śrubowe

Sprężarka śrubowa to urządzenie, w którym sprężanie gazu jest spowodowane zmniejszaniem się przestrzeni pomiędzy pracującymi śrubami, od otworów ssawnych do tłocznych. Wartość sprężu w tych sprężarkach zależy od konstrukcji. Sprawność elementu sprężającego powietrze w dużej mierze zależy od uzyskania szczelności między obiema śrubami oraz śrubami i obudową.

Współczesne konstrukcje sprężarek śrubowych dążą do osiągnięcia jak najbardziej kompaktowych rozmiarów oraz do bardzo łagodnego, w pełni pozbawionego wibracji rozruchu. Wiele urządzeń sprężarkowych posiada specjalne tłumiki wibracji, które to doskonale pochłaniają wibracje wysokiej częstotliwości. Jest to bardzo istotne w przypadku sprężarek śrubowych pracujących w przedziałach wysokich prędkości obrotowych.

Każdy producent z wieloletnim doświadczeniem oferuje niezawodne urządzenia, które to zapewniają całodobowy cykl pracy.

Wszelkie sprężarki śrubowe, tłokowe, olejowe, bezolejowe i powietrza są zawsze wykonywane zgodnie z najwyższymi, światowymi standardami. W pełni nowoczesne sprężarki oraz kompresory posiadają rozbudowany system regulacji, dzięki czemu są ciche, energooszczędne oraz bardzo wytrzymałe, dzięki czemu służą niezawodnie przez szereg długich lat.

Kluczowe zalety wysokiej jakości sprężarek śrubowych to:

– wysoka wydajność,

– duże okresy pracy pomiędzy przeglądami,

– duża żywotność elementów,

– łatwość utrzymania stałego ciśnienia,

– dobra jakość powietrza.

Obecnie sprężarki śrubowe są uważane za najważniejsze rozwiązania przyszłościowe. W zależności od konkretnego modelu można z ich pomocą uzyskać sprężanie mas powietrza oraz innych gazów obojętnych o ciśnieniu od 5 bar do nawet aż 15 barów. Natomiast moc śrubowych kompresorów waha się w między 2,2 a 315 kW.

Powszechne zastosowanie sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe znalazły powszechne zastosowanie w kolejnictwie, gdzie wyparły hałaśliwe sprężarki tłokowe oraz w wielu instalacjach przemysłowych jako sprawdzone urządzenia dostarczające do instalacji sprężone powietrze.

Sprężarki przewoźne zasilane silnikiem wysokoprężnym bardzo często znajdują szerokie zastosowanie na placach budowy, gdzie zasilają sprężonym powietrzem poszczególne maszyny budowlane. Z kolei w kolejnictwie sprężarki zapewniają odpowiednie ciśnienie robocze powietrza w przewodach hamulcowych.

Ponadto poszczególne modele kompresorów śrubowych pracujących z ciśnieniem roboczym w zakresie 5 – 13 bar znalazły powszechne zastosowane w branży:

– spożywczej,

– lotniczej i maszynowej,

– petrochemicznej,

– elektronicznej,

– medycznej i farmaceutycznej,

– oraz w wielu innych sektorach przemysłowych.

Sprężarki to niezwykle praktyczne i funkcjonalne urządzenia, które to zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować niezawodne sprężone powietrze w szerokim zakresie zastosowań. Idealnie nadają się nie tylko do domowych warsztatów, lecz także dla przeznaczeń przemysłowych, w których to są nieustannie potrzebne masy sprężonego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *